GeriDünya İlk kez medya karşısında
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  5
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İlk kez medya karşısında

İlk kez medya karşısında
refid:3895935 ilişkili resim dosyası

Dünyada ilk yüz nakli yapılan 38 yaşındaki Fransız İsabelle Dinoire, bugün ilk kez medyanın önüne çıktı. Sarışın kadının fiziksel olarak iyi olduğu, ancak yüzünün alt tarafının tam olarak bütün hareketleri yapamadığı ve konuşurken zorluk çektiği gözlendi.

Ülkenin kuzeyinde, ameliyatın yapıldığı Amiens kentindeki hastanede düzenlenen basın toplantısında objektif

/images/100/0x0/55ea21eff018fbb8f86d3920
lere poz veren Dinoire, “Benim yaşadığım tecrübelerin diğerlerinin de tekrar hayata dönmesine yardımcı olmasını diliyorum” dedi.

Sarışın kadının fiziksel olarak iyi olduğu, ancak yüzünün alt tarafının tam olarak bütün hareketleri yapamadığı ve konuşurken zorluk çektiği gözlendi.

Daha önce hazırlanmış bir yazılı metni okuyarak basın toplantısına başlayan kadın, ameliyatı yapan doktorlara teşekkür ettikten sonra

”Operasyondan bu yana herkes gibi benim de bir yüzüm var. Artık normal bir biçimde yaşamımı sürdürmek istiyorum” diye konuştu.

Yüzü bir köpek tarafından parçalanan 38 yaşındaki kadına, Amiens kentindeki hastanede geçen 27 kasımdaki ameliyatla burun, dudak ve çene nakli yapılmıştı.

Amiens'deki hastaneyle güneydeki Lyon kentindeki hastanenin ortak açıklamasında, kısmi yüz nakli ameliyatını iki hastanedeki doktorların birlikte yaptığı belirtilmişti.

 

 

 

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle