GeriDünya İkizlerini öldürdü serbest kaldı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  14
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İkizlerini öldürdü serbest kaldı

İkizlerini öldürdü serbest kaldı
refid:12859532 ilişkili resim dosyası

Karnındaki ikizlerini doğum sırasında öldürmek suçundan tutuklanan 22 yaşındaki Franziska S.'yi hakim serbest bıraktı.

HAKİMİ BÖYLE İKNA ETTİ

Almanya'da geçtiğimiz mart ayında karnındaki ikiz bebeklerini doğum sırasında öldüren genç kadının bu vahşeti günlerce konuşulmuştu. Almanya'nın Frankfurt/Oder kentinde görülen davada, hakim 22 yaşındaki Franziska S.'yı babasını zor durumda bırakmamak için ikizlerinin ölümüne sebep olduğunu itiraf ettiği gerekçesiyle serbest bıraktı.    

Ailesine açıklayamadığı için çocuk istemeyen 22 yaşındaki Franziska S. 24 mart gecesi doğum sancıları tutunca banyoya gitti. Küvette doğum yapan kadın ilk bebeğinin ölü doğduğunu iddia etti. İkinci bebeği doğurmak için karnını yumruklarken kan içinde kaldı. Kızını kanlar içinde bulan baba, telefon ederek yardım istedi. Kız hastanede sezaryenla doğum yaptı ancak bebek başından yara aldığı için ölmüştü. Almanya'da bugün görülen duruşmada Franziska S. neden böyle bir şeye kalkıştığını hakime anlatmaya çalıştı. Babasını zor durumda bırakmamak için böyle bir yol seçtiği itirafıyla ikna olan hakim, genç kadını tutuksuz yargılanmak üzere serbest bıraktı. Franziska S. olay sonrası tutuklu yargılanıyordu.


DÜNYADAN KISA KISA...

ŞANGHAY'DA DISNEYLAND'A ONAY ÇIKTI
Çin, Şanghay'da Disneyland kurulmasına yeşil ışık yaktı. Şanghay Belediyesinin internet sitesindeki açıklamada, "Şanghay'da Disneyland kurulması projesi, Çin'deki ilgili bakanlıkların onayını geçen ay sonunda almıştır" ifadesi kullanıldı. Amerikan Walt Disney şirketi de, Çin yönetiminin parkın açılmasına onay verdiğini duyurdu. Walt Disney Başkanı Robert Iger, yaptığı açıklamada, "Çin, dünyanın en dinamik, tutkulu ve önemli ülkelerinden biri. Bu anlaşma, Walt Disney için çok önemli bir aşama" dedi.

NİJERYA'DA KOLERA 169 CAN ALDI
Nijerya'da yaklaşık 3 ay önce başlayan kolera salgınında ölenlerin sayısı 169'a yükseldi. Ülkenin kuzeyindeki Adamava eyaletinin sağlık yetkililerinden Zainab Baba Kvanci, ağustos ayından beri salgının önüne geçilemeyen Adamava, Jigava, Taraba ve Borno eyaletlerinde ölü sayısının 169'a çıktığını, buralarda 200 kişinin de hasta olduğunu söyledi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle