Dünya Haberleri

DÜNYA

  İki eşi olan adamla evlenmek için Cambridge Üniversitesi'ni bıraktı

  Özge DÜZGÜN/İNGİLTERE, (DHA)
  18.09.2014 - 01:27 | Son Güncelleme:

  İNGİLTERE’de çok eşli erkeklerle ilgili yeni yayımlanan bir belgeselde 35 yaşındaki Malezya kökenli Nabilah Philips adındaki kadının, iki karısı olan işadamı Hasan Philips için Cambridge Üniversitesindeki mühendislik doktorasından vazgeçtiği ortaya çıktı.

  "Men With Many Wives" (Çok eşli erkekler) adlı belgesele göre, İngiltere’nin Cambridge Üniversitesi’nde mühendislik doktorası yapan Nabilah Philips (35), iki kadınla evli olan Hasan Philips’in (32) üçüncü eşi oldu. Hasan Philips’in Sakinah (33) ve Anub (41) adında iki karısı daha bulunuyor. İngiltere’de resmi olarak bu tür evlilikler yasadışı sayılsa da, erkekler şeriat kanunlarına göre 4’e kadar kadınla evlenebiliyor. Britanya’da en az 20 bin kişinin hayatını bu şekilde sürdürdüğü biliniyor.

  İki eşi olan adamla evlenmek için Cambridge Üniversitesini bıraktı

  Başından daha önce bir evlilik geçmiş olan Malezya kökenli Nabilah, iki karısı olan eşini çöpçatanlık sitesinden bulmuş. Zaten daha önce başından bir evlilik geçtiği için de kendi tabiriyle "koca olmayı bilen" bir kişiyle evlenmeyi tercih etmiş. "Bizler bu tür bir ilişkiye zorlanan aptal insanlar değiliz. Gerçekten çok eşli bir evliliğin içinde olmaktan memnunum" diye konuşan Nabilah, eşiyle evlenebilmek için Cambridge Üniversitesi’ndeki mühendislik doktorasını bırakmış. Nabilah’ın, hayır işleriyle uğraşan iş adamı kocası Hasan’dan şu anda iki tane de çocuğu bulunuyor.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı