GeriDünya İki cihanda da layığını bulacak
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İki cihanda da layığını bulacak

İki cihanda da layığını bulacak
refid:12923912 ilişkili resim dosyası

Obama’dan katliamcı binbaşıya ‘laiklik dışı’ mesaj.

DÜNYANIN en büyük askeri üssü olan ABD’nin Teksas eyaletindeki Fort Hood kışlasında geçen perşembe günü yaşanan katliamda ölen 13 kişi anıldı. 15 bin kişinin katıldığı askeri tören, pek sık rastlanmayan biçimde her yönüyle kamuoyuna açık olarak yapıldı. 
Ölen her askerin fotoğrafı, miğferi, tüfeği ve botları podyuma kondu. Yakınlarını kaybedenler podyumun önünden gözyaşları içinde selam vererek geçtiler. Ardından askeri gelenek gereği “son yoklama” yapıldı. Kurbanların isimleri okundu, cevap alınamadı.
Adalet yerini bulacak
Törende duygusal bir konuşma yapan Obama, katliamı gerçekleştirdikten sonra yaralı olarak ele geçen Müslüman Binbaşı Nidal Hasan hakkında sert ifadeler kullandı. Obama şöyle konuştu:  “Bu trajediye neden olan çarpık mantığı anlamak güç olabilir. Hiçbir inanç bu caniyane ve namertçe eylemi haklı çıkarmaz. Adil ve merhametli Tanrı buna hoşgörüyle bakmaz. Biliyoruz ki o katil, yaptığı yüzünden hem bu dünyada, hem de bir sonrakinde adaletle yüzleşecek.”

Bilgi notu

Komadan uyanan Filistin asıllı Hasan, konuşmayı reddediyor. Afganistan’a gönderilmek istemediği için katliama giriştiği söylenen ve tek başına hareket ettiği açıklanan Hasan’ın El Kaide ile bağlantılı olduğu iddiaları güçleniyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle