Dünya Haberleri

DÜNYA

  Hücrede yapılan mastürbasyona 2 ay hapis cezası

  Hürriyet Haber
  28.07.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ABD’nin Florida eyaletinde bir mahkum, hücresinde yalnızken mastürbasyon yaparken bir kadın polis tarafından görüldüğü için "ahlaksız teşhircilik"ten suçlu bulundu. Mahkum Terry Lee Alexander’ın, silahlı soygundan aldığı 10 yıllık hapis cezasına 60 gün daha eklendi.

  Alexander’ın avukatı Kathleen McHugh, hücrenin "kişiye özel" bir yer olduğunu ve mastürbasyonun normal olduğu savını mahkemeye kabul ettiremedi. Mahkeme jürisi, parmaklıklardan içi görülen hücrenin "sınırlı kamusal alan" sayıldığı ve cinsel organları teşhir etmenin yasalara aykırı olduğu gerekçesiyle Alexander’ı suçlu buldu. Olayın tek görgü tanığı olan kadın şerif yardımcısı Coryus Veal, Alexander’ın yaptığı şeyi gizlemeye çalışmadığını söyledi.

  Olayı mahkumun hücresine 30 metre mesafedeki camlı kontrol odasından gören Veal, mastürbasyona karşı olmadığını, ancak Alexander’ın bu işi bu kadar kaba biçimde yapmasına itiraz ettiğini belirtti. Veal mahkemeye mahkumlarının çoğunun mastürbasyonu yataklarının içinde battaniyenin altında yaptığını söyledi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı