Dünya Haberleri

DÜNYA

  Hu:Yolsuzlukla mücadele ciddiyetini koruyor

  AA
  10.01.2011 - 18:52 | Son Güncelleme:

  Çin Devlet başkanı Hu Cintao, yolsuzlukla mücadelenin ciddiyetini koruduğunu ve Çin Komünist Partisi (ÇKP) içinde, temiz ve dürüst yönetim için yolsuzlukla mücadelenin sürdürülmesi gerektiğini bildirdi.

  Aynı zamanda ÇKP Merkez Komitesi Genel Sekreteri olan Hu Cintao, partinin temiz ve dürüst yönetim hedefinde sorunların sürdüğünü bildirdi. Şinhua ajansının bildirdiğine göre, ÇKP Merkezi Disiplin Denetim Komitesi'nin toplantısında konuşan Hu, "yolsuzlukla mücadelede daha kararlı olmak, daha etkin önlemler almak ve yolsuzluk suçlarına daha ağır cezalar vermek gerektiğini" ifade etti.


  Yolsuzlukla mücadelede belli sonuçlar aldıklarını ifade eden Hu, bu mücadelenin karmaşık, uzun vadeli ve zor olduğunun bilincinde olmaları gerektiğine işaret etti. Sorunların, halkın temel çıkarlarını zedelediğini kaydeden Çin lideri, bu sorunların aynı zamanda sosyal adaleti sağlamlaştırmakla ilgili şikayetleri de artırdığını anlattı.


  Çin'de geçen yıl 1,43 milyon şikayet alan disiplin komitesi, yolsuzluktan dolayı 146 bin 517 yetkiliye çeşitli cezalar verdi. Bu yetkililerin 5,098'i ilçe ve daha üst düzeydeki birimlerin başında bulunuyor.

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı