GeriDünya Hollande, bugün Washington'da
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hollande, bugün Washington'da

Hollande, bugün Washington'da
refid:25782179 ilişkili resim dosyası

FRANSA Cumhurbaşkanı François Hollande’ın ABD’ye beklenen devlet ziyareti bugün başlıyor.

Gazeteci Valerie Trierweiler (48) ile birlikteyken aktris Julie Gayet (41) ile gizli aşk yaşadığı ortaya çıkan Hollande, gezisine yalnız gitti. Oysa Beyaz Saray ziyareti Hollande, Trierweiler ile birlikteyken hazırlanmış, davetiyeler ona göre basılmıştı.

New York Times Gazetesi’ne göre Hollande’ın, gazeteci hayat arkadaşından ayrıldığını açıklaması nedeniyle Beyaz Saray’da verilmesi planlanan resepsiyon ile ilgili hazırlanan ve Trierweiler’ın adı geçen davetiyelerin imha edilmesi gerekti. Yaklaşık 300 davetiye çöpe atıldı.

ABD Yönetimi, çok özel müttefiklerine üst düzey protokol uygulayıp, devlet resepsiyonu veriyor. Konuk devlet adamları, genelde bu davete eşleriyle katılıyor. Hollande, protokol kurallarını ihlal ederek Obama ve eşinin vereceği davete yalnız katılacak.

Yaklaşık bir ay önce Closer Dergisi, Hollande’ı kask ve motosikletle sevgilisi Julie Gayet’e giderken görüntülemişti. Hollande ilişkiyi inkâr etmezken Valerie Trierweiler ile birlikteliğini bitirdiğini açıklamıştı.

Hollande’ın Obama ile buluşmasında ikili ilişkilerin yanı sıra Suriye iç savaşı, İran’ın nükleer programı ve Afrika’da terörizmin ele alınması bekleniyor.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle