GeriDünya Hollandalı gazeteciler serbest bırakıldı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hollandalı gazeteciler serbest bırakıldı

Hollandalı gazeteciler serbest bırakıldı

Hollanda Dışişleri Bakanı Bert Koenders, Kolombiya’da Ulusal Kurtuluş Ordusu (ELN) üyeleri tarafından kaçırılan iki Hollandalı gazetecinin serbest bırakıldığını açıkladı. İki gazeteci geçen cumartesiden bu yana ELN’nin elindeydi.

LATİN Amerika’ya yönelik yayın yapan Telesurun haberine göre bakan Koenders, iki gazeteci ile serbest bırakılmalarından kısa bir süre sonra telefonla görüştüğünü söyledi. Gazeteciler Derk Bolt ve Eugenio Follender’ın, ‘verili koşullar altında nispeten iyi’ olduklarını ifade eden Bakan Koenders, “Bolt çok rahatlamıştı. Ormanın içinde çok uzun bir yol yürümüşler” dedi.
Bakan iki gazeteciyi bir an önce Hollanda’ya getireceklerini söyledi.
ELN’nin resmi yayın organı radyo RANPAL, Twitter hesabından önce iki gazetecinin serbest bırakıldığını duyurmuş, daha sonra bu haberden dolayı özür dileyerek gazetecilerin henüz serbest bırakılmadığını ancak ‘kısa zaman içinde olumlu gelişmelerin beklendiğini’ açıklamıştı.
Bir Hollanda kanalı için program hazırlayan Derk Bolt ve kameraman Eugenio Follender Venezuela sınırı yakınındaki Catatumbo bölgesinde geçen cumartesi kaçırılmıştı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle