Dünya Haberleri

DÜNYA

  Hollanda’da ev arayan Faslı aileye ırkçı yanıt

  AA
  13.12.2017 - 14:31 | Son Güncelleme:

  Hollanda’da bir emlak şirketi, Ter Aar köyünde ev kiralamak için kendisine başvuran göçmen kökenli aileye, evin, sadece Hollandalılara kiralanabileceği yanıtını verdi.

  GOEDHART Makelaars en Taxateurs adlı emlak şirketi, Faslı İhsane Bachar’a gönderdiği cevapta, “Bu evin sahibi evini sadece Hollandalılara kiralamak istiyor. Bunu size bildirmek zorunda olduğum için üzgünüm” ifadesini kullandı.
  Bachar ise emlak şirketinin gönderdiği elektronik postanın kopyasını da iliştirerek sosyal medyadan, “Kendi şahsım için değil, ancak bu durum tamamen kabul edilemez olduğu için suç duyurusunda bulunmayı düşünüyorum. Bu, Hollandalı olmayanlar için büyük bir hakarettir” mesajını paylaştı.

  ‘EV SAHİBİ BÖYLE SÖYLEDİ’
  Haberin yayılması üzerine NOS devlet kanalına konuşan emlak şirketinin basın sözcüsü, hiç kimseyle problemleri olmadığını belirterek, “Biz, Faslı aileye uyduruk bir hikaye de anlatabilirdik ama ev sahibi özellikle bu şekilde istediğini söyledi. Bunu biz uydurmuyoruz” dedi.
  Dört ay önce de başkent Amsterdam’da ev kiralamak için Executive Home Rentals (EHR) adlı emlak şirketine başvuran Iraklı kadına, “Eğer Batı tarzında yemek yapacaksan evi görmeye gelebilirsin” yanıtı verilmişti.

  Hollanda’da ev arayan Faslı aileye ırkçı yanıt

  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı