GeriDünya Hollanda eşcinsel polis arıyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hollanda eşcinsel polis arıyor

450 yeni polis yetiştirileceğini açıklayan Amsterdam Polis Teşkilatı, başvurularda yabancılara, kadınlara ve eşcinsellere öncelik tanınacağını bildirdi. Polis sözcüsü, özellikle eşcinsel polis sıkıntısının bulunduğunu açıkladı.

Geçen yıllarda yetiştirilen polis sayısının yıllık ortalamasının 300 civarında bulunduğunu, ancak bu yıl 450 memur yetiştirilmesinin kararlaştırıldığını açıklayan polis sözcüsü Klaas Wilting, polislerin halkın aynası olması gerektiğini, ancak bunun halen istenilen şekilde gerçekleştirilemediğini vurguladı.

Amsterdam'daki polis memurlarının yüzde 13'ünün yabancı kökenli olduklarını belirten Wilting, bu oranın aslında yüzde 33 olması gerektiğini kaydetti. Polise teşkilatının 45 bin yeni başvuru yapılmasını beklediği ve bunlar arasından seçilecek 450 adayın çoğunluğunun yabancı, kadın ya da eşcinsel olmasına dikkat edileceği bildirildi.

Polis sözcüsü Klaas Wilting, görevli eşcinsel polis sayısının bilinmediğini, ancak bunun gerektiği oranda bulunmadığına kesin gözle bakıldığını da söyledi. Hollanda'da eşcinseller yasal olarak her türlü haktan yararlanıyor ve eşit muameleye tabi tutuluyor.Yorumları Göster
Yorumları Gizle