Dünya Hizbullah'la çatışmada 4 İsrail askeri yaralandı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hizbullah'la çatışmada 4 İsrail askeri yaralandı

İsrail'in Güney Lübnan'daki saldırılarının 24. gününde, İsrail birlikleri ile Hizbullah gerillaları arasında bugün meydana gelen çatışmalarda 2'si ağır, 4 İsrail askerinin yaralandığı bildirildi.

Tayibe'deki çatışmalarda bir füzenin İsrail tankını vurması sonucu 2 asker yaralanırken, sınırdaki İsrail yerleşim birimi Kiryat Şimona'nın yakınlarında bulunan Makarbe köyünde de sabahın erken saatlerinde 2 askerin yaralandığı belirlendi.

Bu arada, İsrail saldırılarını Lübnan'ın içlerine doğru genişletmeye devam ediyor. Lübnan'ın başkenti Beyrut'un kuzeyinde Hristiyan bölgesindeki Cuniye, ilk kez bu sabah İsrail savaş uçaklarının hedefi oldu.
İsrail topçu birliklerinin gece boyunda Güney Lübnan'ın tepelerine bomba yağdırdığı, Hizbullah'ın bulunduğu sanılan mevzilere bazen dakikada 15 top mermisi atıldığı belirtildi. Beyrut ile Lübnan'ın kuzeyini bağlayan otoyolda 4 köprünün vurulması sonucu 4 sivilin öldüğü, 15'inin yaralandığı bildirilmiş, El Arabiye televizyonu da Hizbullah gerillalarıyla çatışan İsrail askerlerinin bir füze saldırısıyla öldüklerini duyurmuştu.

Öte yandan, dün İsrail'in kuzeyine 230 dolayında füze yağdıran ve 8 kişinin ölümüne yol açan Hizbullah Örgütü, bu sabah da Celile'nin batı bölgelerine 3 füze attı. Nahariya'da da İsraillilerin sığınaklara inmesi istendi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle