GeriDünya Hizbullah 2 İsrail tankını vurdu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hizbullah 2 İsrail tankını vurdu

İsrail ve Lübnan'ın, ateşkesin yarın yürürlüğe girmesi kararına rağmen, Hizbullah ile İsrail arasındaki çatışmalar devam ediyor. Hizbullah'ın El Manar televizyonu, gerillaların, günün erken saatlerinde, Litani nehri yakınındaki bir İsrail buldozeriyle 2 tankını vurduğunu duyurdu.

İsrail, bugün Lübnan'ın kuzey, güney ve doğu bölgelerindeki hedefleri vurdu. İsrail jetleri şafaktan önce ülkenin kuzeyinde, Suriye sınırındaki Akkar bölgesinde bulunan Halba kasabasındaki bir köprüyü vurdu.

Güvenlik yetkilileri, saldırıda köprünün tahrip olduğunu, 2 kişinin de yaralandığını söyledi. İsrail uçaklarının, Bekaa Vadisi'nde bulunan Ali Nehri bölgesine de saldırılar düzenlediği belirtildi. Tanıklar, ayrıca vadinin batısındaki Ayta El Fuhar'da bir İsrail pilotsuz uçağının Lübnan askeri aracına füze saldırısı düzenlediğini, saldırıda araçtaki 2 kişinin yaralandığını kaydetti. Bir başka hava akınında ülkenin güneyindeki liman kenti Sur yakınlarındaki bölgeleri hedef alan İsrail, Burc El Cemali'deki bir binayı imha etti.

Lübnan televizyonu LBC, Burc El Cemali'deki saldırıda 1 kadınla 3 çocuğun öldüğünü haber verdi.

İsrail kara birliklerinin de Litani nehri boyunca bazı mevzilere ateş açtığı belirtildi.

İsrail, Hizbullah gerillalarına ait hedeflerle onlara malzeme ikmali yapılan yolları hedef aldığını belirtiyor.
Bu arada, Hizbullah'ın El Manar televizyonu, gerillaların, günün erken saatlerinde, Litani nehri yakınındaki bir İsrail buldozeriyle 2 tankını vurduğunu duyurdu.

BM Genel Sekreteri Kofi Annan, İsrail ve Lübnan'ın, ateşkesin yarın 08.00'de yürürlüğe girmesi konusunda anlaşmaya vardığını açıklayarak, taraflara çatışmalara derhal son vermesi çağrısında bulunmuştu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle