GeriDünya Hitler'in doğum gününde çatışma çıkardılar
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hitler'in doğum gününde çatışma çıkardılar

Hitler'in doğum gününde çatışma çıkardılar

Almanya'da İslam ve yabancı karşıtı PEGIDA’cıların Thüringen oluşumu Thügida, Nazi lideri Adolf Hitler’in doğum gününde, Jena kentinde gövde gösterisi yapmak istedi. iki grup arasında çatışma çıktı, 5 polis yaralandı.

Almanya'da 2014 yılının Ekim ayından itibaren İslam ve yabancılara karşı gösteri düzenleyen Batının İslamlaşmasına Karşı Vatansever Avrupalılar (PEGİDA) Hareketinin Thüringen oluşumu 'Thügida' Adolf Hitler'in doğum gününde olay çıkardı.

Jena kentinde toplanan Thügida yanlısı 200 kişilik grup ile bunlara karşı toplanan 3 bin kişilik sol gruplar arasında çatışma çıktı.

Hitlerin doğum gününde çatışma çıkardılar


BEŞ POLİS YARALANDI


Hitler'in doğum gününde gövde gösterisi yapmak isteyen İslam ve Yabancı karşıtı Thügida'cıları engellemek için yaklaşık 3 bin kişi harekete geçti. İki grup arasında çıkan çatışmalar nedeniyle beş polis yaralandı. Üçü polis aracı olmak üzere bir çok otomobil de atılan taş ve şişeler nedeniyle zarar gördü.

Thügida adı altında yürüyenlerin çoğunluğunun bölgede faaliyet gösteren ırkçı ve yabancı düşmanı kişiler olduğu bildirildi. 

Büyük çoğunluğu gençlerden oluşan Jena'lılar, Thügida yanlısı yabancı düşmanı gruba geçit vermedi. Gençler yürüyüş güzergahına toplanarak yabancı düşmanlarının yürümesini engelledi.

 

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle