Dünya Haberleri

DÜNYA

  Hitler İncil'i yeniden yazdıracakmış

  ANKA
  12.08.2006 - 17:13 | Son Güncelleme:

  Rus Pravda gazetesi Hitler’in, İncil’den Yahudilerin özel konumlarına ilişkin bölümleri çıkardığını ve iki yeni emir eklediğini öne sürdü.

  2. Dünya savaşında uyguladığı soykırımla milyonlarca masum insanın yaşamını yitirmesine neden olan Hitler’in İncil’i değiştirdiği iddiası ortaya atıldı.

  Rus Pravda gazetesinin haberine göre, Hitler bir grup teoloji uzmanına, “Yahudi etkilerinin ve Aryan karşıtı düşüncelerin temizlenerek” İncil’in yeniden yazılması konusunda talimat verdi.

  1939 yılında Eisenach’daki Enstitüye verilen görev sonucu, kutsal kitabın bu yeni versiyonunun 100 bin adet baskısı da yapıldı. Öncelikle Alman ırkının etkilenmesi amaçlanan ve “Hitler İncil’i” diye adlandırılan içeriği değiştirilmiş kutsal kitabın tüm kopyalarının, daha sonra Naziler aleyhine dönen koşullarda yakıldığı, ancak 1980’lereden itibaren az sayıdaki Alman kilisesinde bulunan nüshalarından haberdar olunmaya başlandığı kaydedildi.

  İncil’e eklenen emirler arasında “Hitler’e, efendinize bağlı olun”; “Kanınızın saflığını ve onurunu koruyun” gibi emirlerin yer aldığı açıklandı.

  Haberde ayrıca, “Hitler’in İncili” üzerinde yapılan çalışmaların önümüzdeki günlerde Bild gazetesinde yayımlanacağı belirtildi.
  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı