Dünya Haberleri

DÜNYA

  Hillary sorun oldu

  Hürriyet Haber
  31.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  New York'tan senatör seçilen ''First Lady'' Hillary Clinton'ın Kongre'deki hemcinsleriyle yapacağı ilk toplantısına bir saat geç gelmesi, eleştiri konusu oldu. Amerikan basınında yer alan haberlere göre, Bayan Clinton, Beyaz Saray ailesinden olmanın verdiği alışkanlıkla esnek davranarak, Demokrat Maryland Senatörü Barbara Mikulski'nin bürosunda bir süre önce yapılan toplantıya bir saat gecikti.

  Senato'nun 13 kadın elemanı, daha ilk toplantıda böyle bir tutum sergilenmesinden rahatsız oldular. Adının açıklanmasını istemeyen bir kadın senatör, ''Hillary, Senato'daki komite toplantılarının kendisinibeklemeyeceğini bilmeli, zamanında gelmeyi öğrenmeli'' dedi.

  Bu arada, 20 Ocak'ta Beyaz Saray'ı yeni First Lady Laura Bush'a devredecek olan Hillary Clinton'ı korumakla sorumlu gizli servis korumaları da Kongre'de büyük sorun yaşıyorlar.

  First Lady'yi korumak için doğal olarak Bayan Clinton'ın geçeceği yerleri önceden kontrol etmeye çalışan korumalar, sık sık Kongre polisiyle tartışıyor. Kongre polisi, bölgedeki tek güvenlik sorumlularının kendileri olduğunu belirterek, gizli servise güvenlik taraması şansı vermiyor.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı