GeriDünya HDF 40’ıncı yaşını İstanbul’da kutladı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

HDF 40’ıncı yaşını İstanbul’da kutladı

HDF 40’ıncı yaşını İstanbul’da kutladı

Yurtdışında yaşayan Türklerin sorunlarına çözüm bulmak amacıyla kurulan Sosyal Demokrat Halk Dernekleri Federasyonu (HDF), kuruluşunun 40’ıncı yılını İstanbul’da kutladı.

İSTANBUL’da Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’ndeki kutlamaya Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, HDF Genel Başkanı Necip Şahin, Sosyal Demokrasi Vakfı (SODEV) Onursal Genel Başkanı Ercan Karakaş, HDF Sindelfingen Bürosu Yöneticisi Sadık Öztürk ve çok sayıda üye katıldı.

HDF 40’ıncı yaşını İstanbul’da kutladıNecip Şahin

Etkinlikte, HDF’nin 40 yıldır yaptığı çalışmaların anlatıldığı bir tanıtım filmi gösterildi. Ardından göçün 56’ncı yılında eşitlik mücadelesi, HDF’nin 40’ıncı yılı ve Almanya’daki yurttaşların siyasi örgütlenmelerinin tartışıldığı paneller düzenlendi. Federasyonun kurulduğu günden bugüne kadar geçirdiği süreçler hakkında bilgi veren HDF Genel Başkanı Necip Şahin, “Almanya ve yurtdışında yaşayan yurttaşlarımızın hayatları dışarıdan göründüğü gibi değil, onlar saldırıya uğradı, evleri yakıldı, öldürüldü. Biz bunların da takipçisi oluyoruz” dedi.

HDF 40’ıncı yaşını İstanbul’da kutladıAli Kılıç

MİHENK TAŞI OLACAK
Etkinliğe ev sahipliği yapmaktan dolayı duyduğu mutluluğu dile getiren Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Maltepeli çok sayıda insan aynı zamanda Almanya’da yaşıyor. Bu örgütlenmenin hem önümüzdeki dönemlerde hem de bundan sonraki kuşaklar için de çok önemli bir mihenk taşı olacağını düşünüyorum” diye konuştu.

HDF 40’ıncı yaşını İstanbul’da kutladı

SODEV Onursal Genel Başkanı Ercan Karakaş, “Federasyon yurttaşlarımızın buluştuğu ve siyasete girmek isteyenler için bir okul oldu. Bu tamamen bir sivil toplum örgütüdür, bağımsızdır. Üyelerin kendi maddi manevi olanaklarıyla 40’ıncı yıla gelmiştir” dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle