Dünya Haberleri

DÜNYA

  Hayvanlara kovayla votka içiriyorlar

  Hürriyet Haber
  20.01.2006 - 13:12 | Son Güncelleme:

  Son yüzyılın en soğuk kış günlerinin kaydedildiği Rusya'da, hayvanat bahçesindeki hayvanlara donmamaları için votka içirildiği bildirildi.

  Moskovskiy Komsomolets gazetesinde yayımlanan haberde, hayvanat bahçelerindeki hayvanlara, dondurucu soğuklar nedeniyle votka içirildiği belirtilerek, Rusya'nın Yaroslav bölgesindeki sirkteki fillere, ısınmaları için her gün birer kova ısıtılmış votka içirildiği kaydedildi.

  Nijni Novgorod bölgesindeki hayvanat bahçesindeki geyikler, vahşi domuzlar ve develere de soğuktan donmamaları için votka içirildiği ifade edilen haberde, Lipetsk bölgesindeki hayvanat bahçesindeki Makaka cinsi maymunlara soğuktan donmamaları için her gün 100 gram kırmızı şarap verildiği kaydedildi.

  Noviye İzvestiya gazetesinde yayımlanan haberde ise Moskova hayvanat bahçesi yönetiminin hayvanların ısıtılması için alkollü içki kullanılmasına kesinlikle karşı çıktığı belirtildi.

  Moskova hayvanat bahçesindeki hayvanların soğuktan korunması için tüm önlemlerin alındığını vurgulayan basın sözcüsü Nataliya İstratova, ”Alkollü içkiler hayvanların vücudunu ısıtmıyor, sadece olarak onların soğuğu hissetmemesini sağlıyor” dedi.
    
  MOSKOVA'DA BİR GECEDE 7 KİŞİ DONARAK ÖLDÜ
    
  Moskova'daki dondurucu soğuk nedeniyle sadece geçen gece 7 kişinin donarak öldüğü açıklandı.

  Moskovskiy Komsomolets gazetesi, dün gün boyunca başkentte soğuktan donmak üzere olan 93 kişinin hastane ve polikliniklere kaldırıldığını belirterek, bunlardan 44'ünün hastaneye yatırıldığını, diğerlerinin tedavilerinin evde sürdürülmesine karar verildiğini kaydetti.

  Bu kışın başından beri Moskova'da donarak ölenlerin sayısı 116'ya yükselirken, meteoroloji verilerine göre Moskova'daki dondurucu soğuklar gelecek hafta da devam edecek.

  Gelecek hafta sonu da hava sıcaklığının eksi 30'un üstüne çıkmaması beklenirken, Moskova çevresindeki sıcaklığın eski 34'e kadar ineceği vurgulandı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı