GeriDünya Hayırsever İngilizleri bahçıvanın oğlu öldürmüş
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hayırsever İngilizleri bahçıvanın oğlu öldürmüş

KKTC Girne Lapta’daki evlerinde katledilen İngiliz Ann ve Lyn Mahoney çiftinin cinayeti ile çalkalanıyor. İngiltere’den 17 yıl önce ayrılarak adaya yerleşen İngiliz çiftin bıçaklanmış cesetleri önceki gün Girne’deki evlerinde bulundu.

Korkunç cinayetle ilgili olarak çiftin yanında çalışan Türk bahçıvanlarının 17 yaşındaki oğlu Ufuk Değnekçi tutuklandı.

KKTC’de yaşayan İngilizleri paniğe sokan cinayet hafta içinde gerçekleşti. 17 yıldır Girne Lapta bölgesindeki evlerinde yaşayan ve KKTC vatandaşı da olan Anne Mahoney (63) ve Lyn Mahoney (71) çiftinin cesetleri önceki gün evlerine gelen temizlikçileri buldu. Polis evde ziynet eşyalarının çalındığını tespit ederken, hemen yakalanan ve suçunu itiraf eden Değnekçi, cinayeti İngiliz çift ile tartışmaları sonucu gerçekleştirdiğini söyledi.

12 yerinden bıçaklanan ve katil ile uzun süre mücadele ettiği anlaşılan Lyn Mahoney ve eşi, KAR adlı sokağa terkedilen hayvanları koruma derneğinin de kurucusuydu. İngiliz çift, hayvanlar için kampanyalar düzenliyor ve elde edilen gelir ile sokak hayvanları için kurdukları barınağın giderlerini karşılıyordu. Mahoney çifti cinayeti adada yaşayan 5 bine yakın İngiliz arasında da paniğe yol açtı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle