GeriDünya Hayat kadınına bahşiş olarak lemur verdi!
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hayat kadınına bahşiş olarak lemur verdi!

Hayat kadınına bahşiş olarak lemur verdi!

Dünya genelinde vahşi ve evcil hayvanlar insanların kötü muamelelerine ve yaşam haklarını hiçe sayan davranışlarına maruz kalıyorlar. Hayvanat bahçelerinde tutsak hayatı yaşayan hayvan türlerinden sadece biri olan lemurlar Madagaskar adlı animasyon filmi dışında adları çok sık duyulan bir tür değil. Ancak ABD'de bir lemurun başına gelenler filmlere konu olacak türden!

NBC News’un yaptığı habere göre, ABD Eugene, Oregon’da "Zany Zoo Pet Store"un sahibi Nathan MacClain uyuşturucu kullandıktan sonra dükkanlarında bulunan "Galago" olarak ve Afrika kökenli bir lemur olan hayvanı çaldı. Hırsızlıkları burada kalmayan MacClain, bir laptop ve küçük bir kızın parasını da çaldıktan sonra soluğu bir hayat kadınının yanında aldı.

Hayat kadınına bahşiş olarak lemur verdi

Hayat kadınıyla ilişkiye girdikten sonra çaldığı parayı veren laptop ve talihsiz lemuru da bahşiş olarak bırakan MacClain, kayıplara karıştı. Hırsızlıktan aranan MacClain, olaydan 2 gün sonra uyuşturucu etkisinde araba sürerken yakalandı. Polis yaptığı araştırma sonucu, minik lemuru şehir dışındaki bir hotelde buldu. 

Hayat kadınına bahşiş olarak lemur verdi

Zany Zoo Pet Store’un şimdiki sahibi Nathan’ın karısı Abbie MacClain, polis onunla iletişime geçene kadar kocasından şüphelenmediğini ve mağazalarındaki hayvanı kendilerinin de aradığını söyledi. Karısı olayı öğrenir öğrenmez, kocası Nathan’ın ulaşabileceği bütün banka hesaplarını engelledi ve bunu sosyal medyadan duyurdu. Lemur'u Abbie'ye teslim etmeyen polis, büyük bir kabus yaşayan hayvanı korumaya alırken MacClain işlediği suçlardan yargı önünde hesap vermeye hazırlanıyor. Olay sosyal medyada büyük ilgi görürken, hayvanseverler MacClain'in en ağır cezayı alması için kampanyalar düzenliyor.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle