GeriDünya Hawking gelecekten umutsuz
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hawking gelecekten umutsuz

DÜNYANIN gelmiş geçmiş en iyi fizikçilerinden biri olan profesör Stephen Hawking, “İnsanlığı bekleyen çok büyük tehlikeler görüyorum. Olası krizleri çok iyi tahlil edip görüşerek çözmeliyiz. Eğer insanlar önümüzdeki 200 yıl hayatta kalmayı başarır ve uzayda yaşamayı öğrenirse gelecek ancak o zaman parlak olacak” dedi.

CNN.com’un haberine göre, Hawking, “Eğer insanlar önümüzdeki 200 yıl hayatta kalmayı başarır ve uzayda yaşamayı öğrenirse gelecek parlak olacak” dedi. Hawking, “Uzun vadede ınsanlığın geleceği uzayda olacak. Önümüzdeki 100 yıl içinde dünyayı kasıp kavuracak bir felaketten kurtulmak çok zor olacak. İnsanlık, yumurtalarını tek sepette tutmamalı. Bir gezegende yaşam büyütmemeli. Ümit edelim de sepetlerimizi yüklerken tüm yumurtaları kırmayalım” diyerek düşüncelerini ifade etti. ALS hastalığı nedeniyle vücudunun tamamı felç olan Hawking, açıklamalarını şöyle sürdürdü:
“İnsanlığı bekleyen çok büyük tehlikeler görüyorum. İnsanlık, geçmişte sayısız tehlikeler atlattı. 1963 Küba füze krizi bunlardan biriydi. Bu olaya benzer olayların gelecekte olması çok büyük bir olasılık. Olası krizleri çok iyi tahlil edip görüşerek çözmeliyiz. Eğer insanlar önümüzdeki 200 yıl hayatta kalmayı başarır ve uzayda yaşamayı öğrenirse gelecek o zaman parlak olacak. İnsanlık , uzayda güvenli olacak ve yayılacak.”

Hawking, 1982 de CBE kazandı. Ünlü matematik ve fizikçi, 1979'dan beri Camdridge Üniversitesi’nde Isaac Newton gibi Lucasian Profesörü.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle