GeriDünya ‘Hawking benim’ ‘Hayır benim!’
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

‘Hawking benim’ ‘Hayır benim!’

‘Hawking benim’ ‘Hayır benim!’

Yaşayan en büyük fizikçi Stephen Hawking ‘Artık yeni bir ses istiyorum’ deyince, ünlüler sıraya girdi. Ama bu istek, bir sivil toplum kuruluşunun projesi çıktı...

DÜNYANIN yaşayan en zeki insanlarından ünlü İngiliz astrofizikçi Stephen Hawking ‘yeni bir sese’ sahip olmak istediğini açıklayınca, dünyaca ünlü isimler onun sesi olabilmek için sıraya girdi.

Hawking’in (75) açıklaması üzerine Microsoft’un sahibi dünyanın en zengin insanı Bill Gates ve Hollywood ünlüleri Liam Neeson ile Anna Kendrick, ünlü bilim insanının yeni sesi olmak istediklerini açıkladı. ‘The Theory of Everything (Her şeyin Teorisi)’ isimli filmde Hawking’i canlandıran Even Eddie Redmayne da bu ünlülere katıldı.

SADECE ‘PROJE’

Ancak bu çağrı ve ünlü isimlerin başvurularından oluşan video, İngiliz hayır organizasyonu Comic Relief’in bir projesi çıktı. Sivil toplum kuruluşu Comic Relief, en dikkat çekici faaliyetlerinden Red Nose Day’e (Kırmızı Burun Günü) dikkat çekmek için kolları sıvayıp çareyi gündem yaratan bu videoyu yayınlamakta bulmuştu. Kısacası Hawking’in sesine pek çok ünlü isim talip olsa da, ünlü fizikçi aynı mekanik ses tonuyla konuşmaya devam edecek.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle