GeriDünya Hannelore, nikáhı telefondan dinlemiş
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hannelore, nikáhı telefondan dinlemiş

İntihar eden Hannelore Kohl, eşi Helmut Kohl'a aşkını anlatan bir veda mektubu bırakmış. Kohl, ölmek için oğlunun İstanbul'daki düğününü beklediği söylenen biricik aşkı Hannelore’ye de nikáh törenini telefondan dinletmiş.

Hannelore Kohl'ün intihar etmeden önce yazdığı veda mektubunda Almanya eski Başbakanı Helmut Kohl’e bir kez daha aşkını itiraf ettiği ortaya çıktı. Hannelore Kohl, eşi Helmut, çocukları Walter ve Peter'in yanı sıra, diğer yakınlarına da veda mektubu yazmış. Mektupların Helmut Kohl tarafından sahiplerine verileceği, ancak bunların kim oldukları açıklanmadı.

Hannelore Kohl, 1993 yılında penisilin tedavisi sonrası güneş alerjisine yakalanmıştı. Kohl'ün güneşe çıkamadığı için oğlu Peter'in Elif Sözen ile İstanbul'da yapılan düğüne katılamamıştı. Bu nedenle, Helmut Kohl törene gelemeyen eşine telefon açarak, onun uzaktanda da olsa törene katılmasını sağlamış. Bayan Kohl, telefonla da olsa, oğlunun ve gelinin ‘evet’ deyişini duyabilmişti.

SENİ DAİMA SEVDİM

Kohl Ailesi'ne en yakın isimlerden biri olan ve Peter Kohl ile Elif Sözen'in nikahlarını da kıyan papaz Erich Ramstedter, eşinin Helmut Kohl'e bıraktığı mektubun bir ‘ilanı aşk’ olduğunu söyledi. İntihar için oğlu Peter’in düğününü beklediği iddia edilen Kohl'ün mektubunda, şu sözlere yer verdiği açıklandı:

‘‘Seni daima çok sevdim. Bana armağan ettiğin, bana verdiğin her şey için çok teşekkür ederim.’’

Helmut Kohl'ün, mektubu okuyunca göz yaşlarına boğulduğu ifade edildi.

Uzun uyumak istiyorum

Hannelore Kohl’ün eşi Helmut ve çocuklarına bıraktığı veda mektuplarının üzerlerine ‘‘hemen açın’’ notunu düştüğü, bir mektubu ise zarfa koymadığı öğrenildi. Açıkta bırakılan mektubun, cesedini bulacak kişiye yazıldığı ve bir nevi ‘‘özür mektubu’’ olduğu belirtildi.

Öte yandan Hannelore Kohl'ün intihar etmeden önce yatak odasının kapısına ‘‘lütfen rahatsız etmeyin’’ diye bir yazı astığı ileri sürüldü. Der Spiegel dergisinin haberine göre Hannelore Kohl'ün, ‘‘zamansız bir müdahale ile’’ kurtarılmasını önlemek için bu notu düştüğü ifade edilirken, notta şunların yazılı olduğu öğrenildi:

‘‘Yatağa geç girdim. Lütfen rahatsız etmeyin. Uzun uyumak istiyorum.’’


Yorumları Göster
Yorumları Gizle