GeriDünya Hamburg'da Türk mafyasına darbe
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hamburg'da Türk mafyasına darbe

Almanya'nın Hamburg Emniyet Müdürlüğü (LKA), insan tacirliği yapan bir Türk şebekesini ortaya çıkardı.

LKA tarafından yapılan açıklamada, Hamburg Savcılığı'nın 2003 yılının Ekim ayından bu yana şebeke hakkında yürüttüğü soruşturma çerçevesinde 4 Türk ve 1 Almanın, genelde Doğu Avrupa ülkelerinden getirdikleri kadınları yasadışı yollardan Almanya'ya sokarak Hamm semtindeki bir genelevde fuhuşa zorladıklarının belirlendiği kaydedildi.

Şebekenin elebaşı olduğu belirtilen Nevzat Ö.'nün (36) evinde suç ortağı Orhan E. (40) ile birlikte yakalanarak gözaltına alındığı, evde bulunan 19 yaşındaki bir Türkün de yasadışı olarak Almanya'da bulunduğu için karakola götürüldüğü belirtildi.

Hamm semtindeki genelevde yapılan aramada ise şebeke üyeleri oldukları belirlenen Suat A. (40) ve Lorenz S. (39) ile yasadışı olarak Almanya'da çalışan Bulgaristan, Romanya ve Letonya'dan geldikleri tespit edilen 7 kadınının gözaltına alındığı kaydedildi.

Aramada, insan tacirliği yapmak, adam dövmek ve alıkoymak suçlarından tutuklama emriyle aranan Gürsel K'nın da (45) yakalandığı, bu kişinin 2004 yılı Ocak ayında 30 yaşındaki bir Bulgar kadını kendisine iş bulacağı vaadiyle Almanya'ya getirip evine kapattığı ve kendisini fuhuşa zorladığı, söz konusu kadının daha sonra bir fırsat bularak polise sığındığı belirtildi.

Şebeke üyelerinin Billstedt semtinde de bir bina kiralayarak, burayı genelev yapmaya hazırlandıkları, bu binada yapılan aramada da yasadışı yollardan Almanya'ya geldikleri belirlenen 3 Türkün gözaltına alındığı bildirildi.

Toplam 100 polisin katıldığı aramalarda bir miktar marihuana da bulunduğunu açıklayan polis, Nevzat Ö, Suat A. ve Gürsel K'nın tutuklanmak amacıyla mahkeme huzuruna çıkarılacaklarını, Orhan E. ile Lorenz S'nin ise ifadelerinin alınmakta olduğunu kaydetti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle