Dünya Haberleri

DÜNYA

  Hamas heyeti İran'da

  TAHRAN (A.A)
  20.02.2006 - 09:03 | Son Güncelleme:

  Hamas Siyasi Büro Başkanı Halid Meşal ve beraberindeki heyet, çeşitli görüşmeler yapmak üzere İran'ın başkenti Tahran'a geldi.

  Meşal, Mehrabad havalimanında yaptığı açıklamada, Kudüs'ün bağımsızlığına kavuşturulması ve göçmenlerin kendi topraklarına dönmesinin Filistin halkının meşru haklarından biri olduğunu söyledi.

  “Filistin halkı kendi meşru hakkını elde etmede kararlıdır” diyen Meşal, “Emin olun ki, sonunda Filistin halkı başarıya ulaşacak ve işgal edilen bütün topraklarını özgürlüğe kavuşturmak için direnişine devam edecektir” diye konuştu.
  Filistin'in işgal altında olduğunu, bu nedenle İslam ve Arap dünyasının desteğine ihtiyaç duyduklarını ifade eden Meşal, Filistin meselesine yaklaşımından dolayı İran yetkililerine teşekkür etti.

  Ziyaretininin amacının “Filistin halkının ihtiyaçlarını bölgedeki ülkelerin yetkililerine duyurmak” olduğunu kaydeden Meşal, ”Düşmanların bütün baskısına rağmen Filistin halkının siyonist rejim karşısındaki direnişi devam edecek. Biz bu direnişle gurur duyuyoruz” diye konuştu.

  Halid Meşal'in hangi İranlı yetkililerle görüşeceği konusunda açıklama yapılmadı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı