GeriDünya Hamaney'in tepkisi Rafsancani'ye tweet değiştirdi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hamaney'in tepkisi Rafsancani'ye tweet değiştirdi

Hamaney'in tepkisi Rafsancani'ye tweet değiştirdi

İran eski Cumhurbaşkanı Ali Ekber Haşimi Rafsancani, attığı tweet'i İran dini lideri Ayetullah Ali Hamaney'in tepkisi üzerine değiştirdi.

İran'da Düzenin Maslahatını Teşhis Konseyi (DMTK) Başkanı ve İran eski Cumhurbaşkanı Ali Ekber Haşimi Rafsancani, twitter'dan yaptığı açıklamayı İran'ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney'in sert eleştirisinden sonra düzeltme yoluna gitti. İlk olarak "Yarının dünyası diyalog dünyasıdır, füze dünyası değildir" mesajını yayınlayan Rafsancani, aldığı tepki üzerine yeni bir açıklamada bulundu.

Rafsancani, Twitter hesabından dün gece paylaştığı yeni mesajında, "Önceki Twitter mesajım kesintiye uğramıştı. Tam metin şöyleydi: Yarının dünyası, İslam devrimi gibi diyalogların olacaktır. Ne kıtalar arası füze, ne de nükleer bombalar..." ifadelerine yer verdi.

Başkent Tahran'da dün, Hazreti Fatıma'nın doğum yıl dönümü münasebetiyle Ehl-i Beyt meddahlarına konuşan Hamaney, Rafsancani'nin bir hafta önce Twitter hesabından yaptığı paylaşımı sert bir dille eleştirmiş, "Eğer 'Yarının dünyası diyalog dünyasıdır, füze dünyası değildir' sözü bilinçsizce söylenmişse ayrı bir konu, fakat bilinçli bir şekilde söylendiyse ihanettir" demişti. 

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle