GeriDünya ‘Halkımıza bomba atmayız’
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

‘Halkımıza bomba atmayız’

‘Halkımıza bomba atmayız’
refid:17086453 ilişkili resim dosyası

El Cezire ve El Arabiya televizyonları, Libya savaş uçaklarının başkent Trablus’ta hareket görülen yerleri bombaladığını duyurdu. Televizyonlara konuşan görgü tanıkları başkentteki manzaranın hayal bile edilemeyeceğini, her 20 dakikada bir bombardıman yapıldığını söyledi.

El Cezire, Trablus’ta sadece dün 250 kişinin öldüğünü duyurdu.

'Kaçtı’ iddiaları yalanlandı

Kaddafi’nin ülkeden kaçıp Venezuela’ya gittiğine dair iddialar iki ülke yetkilileri tarafından da yalanlandı. Libya Dışişleri Bakan Yardımcısı Halid Kayem ve Venezuela Enformasyon Bakanı Andres İzzara, bu iddiaların doğru olmadığını açıkladı.
Libya hava kuvvetlerine bağlı iki uçak dün Malta’ya iniş yaptı. Maltalı yetkililer, uçakların albay rütbeli pilotlarının, “halkı bombalama emrine uymak istemedikleri” gerekçesiyle  kaçtıklarını ve iltica başvurusu yaptıklarını açıkladı. Askerlerin çok acele kaçtıkları için pasaportsuz oldukları belirtildi. Ayrıca Fransız olduklarını söyleyen 7 kişinin de Libya’dan iki helikopterle Malta’ya sığındıkları kaydedildi. Bu gelişme üzerine İtalya’daki tüm hava üslerinin, üst düzey alarm durumuna geçirildiği bildirildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle