GeriDünya Gurme dünyasında şok ölüm
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Gurme dünyasında şok ölüm

Gurme dünyasında şok ölüm

Dünyaca ünlü ABD’li şef ve yazar Anthony Bourdain (61), dün Fransa’daki bir otel odasında ölü bulundu. Bourdain’ın ‘Parts Unknown’ adlı televizyon programının yayınlandığı CNN’den yapılan açıklamada, Bourdain’ın intihar ettiği belirtildi.

Parts Unknown’ adlı programının çekimi için Alsace bölgesi Kaysersberg köyünü ziyaret eden Anthony Bourdain’in yakın arkadaşı olarak bilinen Fransız Şef Eric Ripert tarafından otel odasında ölü bulunduğu açıklandı. Etnik dünya mutfakları üzerine uzmanlığıyla bilinen ve ‘Gastronomi dünyasının kötü çocuğu’ olarak tanınan Bourdain, New York’taki Brasserie Les Halles’ın baş şefiydi. Bourdain, gerek televizyon şovlarıyla gerekse de kitaplarıyla, izleyicilerine ve okurlarına yemek ve seyahat kültürü hakkında farklı bakış açıları sunmasıyla biliniyordu.

TÜRKİYE’YE DE GELMİŞTİ

Türkiye’deki televizyonlarda ‘Anthony Bourdain ile Dünyadan Lezzetler’ ismiyle yayınlanan programında gezdiği ülkelerin sokaktaki mutfak kültürünün yanı sıra o ülkenin genel kültürü ve halkını da tanıtıyordu. Bourdain, eski ABD Başkanı Barack Obama’nın 2016’daki Vietnam ziyareti sırasında kendisiyle Hanoi’deki sıradan bir sokak lokantasında buluşmuş ve ona 6 dolarlık makarna ve ızgara et yedirmişti. Anthony Bourdain, Türkiye’de de iki kez çekim yapmıştı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle