GeriDünya Gurbetçinin cinneti: 6 ölü
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Gurbetçinin cinneti: 6 ölü

Almanya'da cinnet geçiren bir gurbetçi ailesinden 6 kişiyi kurşunlayarak öldürdü.

Almanya'nın Aşağı Saksonya eyaletine bağlı Salzgitter'in Lebenstedt kasabasında iki çocuk babası Hakan Kaya (24) geçirdiği sinir krizi sonucu aile fertlerinden 6 kişiyi kurşunlayarak öldürdü, annesini de ağır yaraladı.

Erzurum'un Hınıs ilçesinden gelen ailenin Almanya'da günün konusu olan dramı şöyle gelişti:

BAŞLARINDAN VURDU

Tehditle para toplamaktan sabıkası olan Kaya önceki gün Kur'an-ı Kerim okuduktan sonra çocukları alıp alışverişe çıktı. Alışverişin ardından babasının Schubert caddesindeki evine gitti. Ailenin toplandığı evde bulunan 6 çocuğu bir odaya kapattı. Daha sonra aile fertlerinin yanına giden Hakan, ağabeyi Erol Kaya ile tartışmaya başladı. Bu sırada büyük ağabey Nihat Kaya olaya müdahale ederek Hakan'ı yatıştırmaya çalıştı. Buna Hakan Kaya silahını çekip ilk kurşunu ağabeyi Nihat'a sıktı. Sonra da kendisini durdurmak isteyen Erol Kaya, eniştesi Seyithan Çağan, ablası Suna Çağan, yengesi Sevda Kaya, annesi Zeytun Kaya ve son olarak da eşi Aysel Kaya'yı (24) başlarından kurşunladı.Dört kişi olay yerinde, katilin eşi ile eniştesi de kaldırıldıkları hastanede öldüler. Sevda Kaya'nın hamile olduğu bildirildi.

TESLİM OLDU

Olaydan sonra polise giden Hakan Kaya, ‘‘Ben bir halt ettim’’ diyerek ailesini öldürdüğünü itiraf etti ve teslim oldu.

Katliamla ilgili soruşturmayı yürüten savcı Eckard Niestroj, Kaya'nın ruhsal durumumunun sağlıksız olduğunu belirterek, ‘‘Kaya'nın zaman zaman kendine hakim olamadığını, ancak zaman zaman da bilinçli bir şekilde saldırıda bulunduğunu biliyoruz. Kendisi sinir hastanesinde tutuluyor. Cezai ehliyeti olmayabilir. Araştırmalar sürüyor’’ dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle