Dünya Günde 12 bin defa hapşırıyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  7
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Günde 12 bin defa hapşırıyor

Günde 12 bin defa hapşırıyor

Ağır bir gribe yakalanan 12 yaşındaki kız iyileşti ama hapşırmasına doktorlar çare bulamıyor.

ABD'nin Virginia eyaletinde Chesapeak kentinde yaşayan 12 yaşındaki Lauren Johnson'un başı tuhaf bir sağlık sorunuyla dertte. Genç kız ağır bir grip geçirdi, iyileşti ancak hapşırık bir türlü kesilmedi. Şimdi dakikada 16 defa, günde ise 12 bin defa hapşırıyor. Talihsiz kızın sağlık sorununa doktorlar da çare bulamıyor. Lauren Johnson'un hapşırma dışında hiç bir sağlık sorunu bulunmuyor ama doktorlar onun bu sorunun neden kaynaklandığını da bulamıyor.

Ailesi küçük kızı değişik doktorlara götürdü ve farklı ilaçlar kullandı ama hala bir çare bulamadı. Johnson'ın götürüldüğü psikolog ise kızın stres yüzünden hapşırık nöbetine yakalandığını, bunu iyileştirecek henüz bir ilaç bulunmadığını söyledi. 12 yaşındaki kız bu sağlık sorununu tek başına yenmek zorunda.

DÜNYADAN KISA KISA...

KATLİAM YAPTI CEZASI İNDİRİLDİ

Bosna savaşında insanlık suçu işleyen Sırp general Dragomir Miloşeviç'in cezası indirildi. Lahey'deki uluslararası savaş suçları mahkemesi, Bosnalı Sırp general Dragomir Miloşeviç'in, 2007 yılında hakkında verilen 33 yıllık hapis cezasına yaptığı temyiz başvurusunu karara bağladı. Mahkeme, Miloşeviç'in cezasını 29 yıla indirdi.

TORUN VE ÇOCUKLARINA TECAVÜZ ETTİLER
ABD'nin orta kesimlerindeki Missouri'de bir baba ile 4 oğlu, "6 çocuk ve torununa sürekli tecavüzle" suçlanıyor. Polisten yapılan açıklamada, polis memurlarının aileye ait çiftlikte toprağa gömülü ceset bulma ihtimaline karşı kazılar yaptığı belirtilirken, yetkililer, bulunabilecek cesetlerin çocuklara mı, yoksa yetişkinlere mi ait olduğu konusunda açıklama yapmadı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle