GeriDünya Gözünü kırptı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Gözünü kırptı

Gözünü kırptı
refid:3796671 ilişkili resim dosyası

Komada olan Ariel Şaron, kendisine torunu Rotem’in ses kaydı dinletilince göz kapaklarını oynatmış. Ancak, Hadassah Hastanesi Sözcüsü "Sadece aile fertleri görmüş. O sırada odada doktor bulunmuyordu" diye konuştu.

İSRAİL Başbakanı Ariel Şaron’un hastalandığından beri ilk kez gözlerini kırptığı bildirildi. İsrail medyasına göre, komadaki Şaron, kendisine torunu Rotem’in ses kaydını dinlettiklerinde gözlerini oynattı ya da kırptı. Ancak, Hadassah Hastanesi Sözcüsü Yael Bossam-Levy, olayın tıbbi açıdan kanıtı olmadığını belirtti. Sözcü Levy, "Sadece aile fertleri Şaron’un gözlerini oynattığını görmüş. O sırada odada doktor bulunmuyordu" diye konuştu.

Ancak, olayla ilgili söylentiler, ülkede süratle yayılıyor. Bazı tıbbi çevrelere göre torununun ses kaydını duyunca Şaron’un kırpıştırdığı gözleri yaşarmış. Ama o sırada odada sadece oğlu Gilad bulunuyormuş.

Yediot Aharonot gazetesinin haberine göre, Şaron’un gözlerinin oynaması ve yaşarması üzerine, hemen doktorlara haber verildi. Ancak, süratle odaya gelen doktorlar, Şaron’un gözlerinin sımsıkı kapalı olduğunu gördüler.

4 Ocak’ta Necef çölündeki çiftliğinde geçirdiği ağır beyin kanamasının ardından hastaneye kaldırılan ve birkaç kez ameliyat edilen Şaron’un, sağlık durumu halen kritik aşamada.

OLMERT GEÇİCİ BAŞKAN

İsrail’de Mart ayında yapılacak genel seçimlerden önce Başbakan Ariel Şaron’un muhtemelen bir daha siyasi hayata dönemeyecek şekilde hastalanması üzerine vekaleten başbakanlık görevine getirilen Ehud Olmert, Şaron’un partisi Kadima’ya da geçici başkan oldu.

İsrail siyasetinin önemli isimlerinden ve parlamentonun en kıdemlilerinden Şimon Peres de milletvekilliğinden istifa etti. Peres ile birlikte İşçi Partisi’nden Kadima’ya geçen Dalia İtzik de parlamento üyeliğinden ayrıldı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle