GeriDünya Göreceksiniz... En kısa sürede ABD yok edilecek
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Göreceksiniz... En kısa sürede ABD yok edilecek

Taliban lideri Molla Muhammed Ömer, ABD'nin en kısa sürede ortadan kaldırılması için büyük bir planın uygulamaya konduğunu öne sürdü.

Molla Ömer, İngiliz yayın kuruluşu BBC Dünya Servisi'nin Peştun dilinde yayın yapan servisine konuşuştu:

Afganistan'daki durum için ne düşünüyorsunuz?

Siz ve sizin gibi Amerikan kuklası radyolar, durumu abartıyorsunuz. Ama Afganistan'daki durum, çok daha önemli bir olaya gebe. Bu da Amerika'nın ortadan kalkması.

ABD'nin ortadan kaldırılması sözüyle ne demek istiyorsunuz? Bunu uygulamak için belli bir planınız var mı.

Allah'ın izniyle proje uygulamaya kondu. Fakat bu büyük bir iş. İnsanlığı şaşkınlığa uğratacak, hayal edilemeyecek bir plan. Allah'ın yardımıyla, yakında gerçekleşecek. Bu sözümü aklınızın bir köşesine yazın.

Usame bin Ladin, ABD'yi nükleer, kimyasal ve biyolojik silah kullanmakla tehdit etmişti. Sizin tehdidiniz de Bin Ladin'le mi bağlantılı.

Bu silahla ilgili bir şey değil. Allah'ın yardımından umutluyuz. Asıl önemli olan Amerika'nın yok olması. Allah'ın izniyle, ABD yere serilecek.

Bu hızlı çekilişin sebebi neydi? Birlikleriniz kentlerden niye kaçtı. ABD bombaları yüzünden mi?

Size söyledim. Bu çok geniş bir planın parçası.

Bize, şu anda hangi eyaletleri kontrol ettiğinizi söylermisiniz.

Elimizde 4-5 eyalet var. Ama kaç eyaleti elimizde tuttuğumuz o kadar önemli değil. Önceden, elimizde bir tek eyalet bile yoktu. Sonra gün geldi, tüm eyaletleri kontrol eder hale geldik. Sonra, hepsini bir haftada kaybettik. Onun için, sayının hiçbir önemi yok.

Kurulacak hükümete, Taliban'ın genelinden veya ılımlı kanadından katılım olursa karşı çıkarmısınız?

Biz, yanlış yolda olanların kurduğu hükümeti kabul etmeyiz. Şeytanların hükümetine girmektense, ölmeyi yeğleriz. Bu sözlerimi aklınızda tutun. İnanın veya inanmayın ama bu benim kehanetim. Bekleyip görmek zorundayız.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle