GeriDünya Google Ermeni diasporasını kızdırdı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  33
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Google Ermeni diasporasını kızdırdı

Google Ermeni diasporasını kızdırdı
refid:11786508 ilişkili resim dosyası

Dünyanın en büyük internet arama motorlarından ve online ilan sitelerinden Google, Ermeni Diasporası’nı kızdırdı.

ABD’de yerleşik Ermeni Diasporası’nı çatısı altında toplayan Amerika Ermeni Ulusal Komitesi (Armenian National Committee of America-ANCA) Google'ın arama motorunda ‘Ermeni Soykırımı, Ermenistan, Ermeni’ sözcüklerinin aranması halinde ABD’deki en etkin Türk lobicilik kurumlarından biri olan Amerika’nın Türk Koalisyonu’nun (Turkish Coalition of America-TCA) web sitesine yönlendirilip, İngilizce karşılığı ‘şeytana uyma' olan ‘Don’t be evil' ilanlarıyla karşılaşıldığını öne sürerek, Ermeni Diasporası’nı, Google’a tepki göstermeye çağırdı.  

Google’u ‘yanlış yönlendiren, soykırımı inkar eden ve moral olarak saldırgan reklam kampanyalarını kabul etmekle’ suçlayan ANCA, üyelerinden, Google CEO'su Eric E. Schmidt’e, tepkilerini gösteren mektup yazmaları çağrısında bulundu.

ANCA kendi internet sitesinde yayınladığı örnek mektubunda, “Ermeni Soykırım ve buna bağlı terimlerin, Amerika’nın Türk Koalisyonu ile olan reklam kampanya anlaşmanızı gözden geçirmenizi, bundan da öte Koalisyon’un, Google’u uluslararası platformda soykırım karşıtı kampanyada kullanmasına izin vermenizin şirketinize ve pay sahiplerine yansıyacağını anımsatmak istiyorum” dediğine yer verildi.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle