Dünya Haberleri

  Girit turistlere karşı ayaklandı

  Yorgo KIRBAKİ
  27.07.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Sabahlara kadar içip plajlarda sevişen Avrupalı turistlerden rahatsız olan Girit’in Malia kasabası halkı, emniyetin önlem alması talebiyle yolları keserek eylem yaptı.

  YUNANİSTAN’ın diğer bölgelerine kıyasla insanlarının daha muhafazakar olduğu, kan davası ve düğünlerde silah kullanmak gibi geleneklerin geçerliliğini koruduğu Girit adasında, alkolü fazla kaçırıp çılgınlıklar yapan turistlere savaş açıldı.

  Girit adasının en turistik bölgelerinden sayılan, onlarca değil yüzlerce kafenin ve barın yanyana dizildiği Malia’nın sakinleri, sabahlara kadar alkol alıp plajlarda sevişen, yoldan geçenlere sarkıntılık eden ve sık sık kavga çıkaran turistlere "dur" demek için sokaklara döküldü.

  Avrupa ve özelikle İngiltere’de "deşarj turizmi cenneti" olarak ün salan Malia’nın sakinleri, bu sahil kasabasının yolunu trafiğe kapatarak, emniyet yetkilileri ve yerel yönetimin derhal tebdir almalarını istediler. "Turistler çocuklarımıza kötü örnek oluyor" diye slogan attılar.

  Girit adasının diğer turistik bölgelerindeki esnaf da Malia yüzünden dertli. Artık Yunalı gençlerin de tercihi olan bu kasaba dolup taşarken, adının diğer bölgelerindeki lüks oteller müşteri bulamıyor.
  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı