Dünya Haberleri

DÜNYA

  Gerçeği 25 yıl sonra öğrendi

  Enis Aksu / Bangkok (DHA)
  26.08.2015 - 08:46 | Son Güncelleme:

  Tayland’ın Nakhon Ratchasima şehrinde yaşanan garip olayda 47 yaşındaki adamın 25 yıllık eşi bile onu üst düzey polis zannediyordu ama gerçek tutuklanınca anlaşıldı.

  Phumipat Loedthanawan (47) adlı adam eşi, iki kızı ve tüm çevresi tarafından 25 yıldır üst düzey polis olarak biliniyordu. Aslında nazarlık ve boncuk türü şeyler satan Loedthanawan bunu bir sır olarak saklıyordu.

  Facebook sayfasında paylaştığı polis üniforması ve general nişanı giydiği resmine Tayland Kraliyet Polis Akademisi’nden birçok üst düzey yetkili ile sınıf arkadaşı olduğunu yazması gerçeği ortaya çıkardı. Phumipat Loedthanawan insanları polis olduğuna inandırmak için resmi törenlere sahte polis üniformasıyla katılıp hatıra resimleri çektiriyordu.

  Sosyal medyayı aktif olarak kullanan Tayland polisi şahsın evine yaptığı baskında birçok ruhsatsız silah ve başkaları adına kayıtlı silahlar, yüzlerce mermi, kurşun geçirmez yelek ve bir de polis üniforması ele geçirdi. Sorgusunda “Polis üniformasına aşığım ve çocukluğumdan beri hep polis üniforması giymek istemişimdir” diyen sahte polisin eşi ve kızları da onu gerçekten üst düzey bir polis zannettiklerini söyledi. Polis soruşturmayı genişleterek zanlının, kimseyi dolandırıp dolandırmadığını araştırıyor.

  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı