GeriDünya Genelkurmay Başkanı istifanın eşiğinde
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Genelkurmay Başkanı istifanın eşiğinde

Genelkurmay Başkanı istifanın eşiğinde
refid:10148915 ilişkili resim dosyası

İngiltere'de, hükümetin Irak politikasını yerden yere vuran, “Irak'tan bir an önce çekilmeliyiz” diye açıklamalarda bulunan Genelkurmay Başkanı Sir Richard Dannatt’ın görevi bırakacağı belirtiliyor. Genelkurmay Başkanı'nın istifanın eşiğine gelmesi orduda deprem etkisi yarattı.

The Independent gazetesi, Irak savaşına ilişkin sert açıklamalarda bulunan Genelkurmay Başkanı Sir Richard Dannatt’ın erken emekli olmak istediğini yazdı. Gazete, Genelkurmay Başkanı Sir Richard Dannatt’tan boşalacak koltuğa, bir süre önce Afganistan’a daha fazla asker gönderilmesi yönünde çağrıda bulunan General Sir David Richard’ın oturacağını öne sürdü.

Savunma Bakanlığı yetkilileri, General Sir David Richard’ın Genelkurmay Başkanlığı görevine getirilmesine ilişkin açıklama yapmaktan kaçınırken, atamayla ilgili duyurunun uygun bir zamanda yapılacağını iletti.

Afganistan’a daha fazla asker gönderilmesini gerektiren bir durumun söz konusu olduğunu savunan General Sir David Richard, Afganistan’da 30 bin memur ve 5 bin askere daha gerek duyulduğunu söyledi. Bölgede halen 8 bin İngiliz askeri bulunuyor.

Öte yandan, General Sir David Richard’ın yerine ise Kara Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Peter Wall’ın getirileceği öğrenildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle