GeriDünya Gazze'den İsrail'e roket iddiası
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Gazze'den İsrail'e roket iddiası

Gazze'den İsrail'e roket iddiası

Gazze'den atıldığı iddia edilen roketin İsrail'in güney bölgesine düştüğü bildirildi.

İsrail ordusundan yapılan açıklamada, Gazze Şeridi'nden İsrail'in güneyine roket atılması nedeniyle bazı yerleşim birimlerinde sirenlerin çaldığı belirtildi.

Açık alana düşen roketin yaralanma veya can kaybına neden olmadığı aktarılan açıklamada, İsrail güçlerinin bölgedeki aramalarının sürdüğü kaydedildi.

Gazze'deki Filistinli gruplardan ise henüz konuya ilişkin açıklama yapılmadı.

İSRAİL UÇAKLARI GAZZE'Yİ VURDU

İsrail savaş uçaklarının Gazze'nin güneyinde iki noktaya hava saldırısı düzenlediği bildirildi.

İsrail ordusundan yapılan açıklamada, "Gazze Şeridi'nin güneyinde Hamas'a ait iki terör üssü, İsrail savaş uçağı tarafından hedef alındı" ifadesine yer verildi. Açıklamada, hava saldırısının, akşam saatlerinde "Gazze'den atılan ve İsrail'in güney bölgesine düşen rokete karşılık" düzenlendiği iddia edildi.

Açıklamada ayrıca, ocak ayından bu yana "Gazze'den İsrail'e 18 roket saldırısı gerçekleştirildiği" öne sürüldü.

Ordu Sözcüsü Peter Lerner de konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Sivillerin sürekli Gazze'den gelen roketlerin tehdidinde yaşadığı gerçeği kabul edilemez ve bu durum son bulmak zorunda. Hamas yükümlülüklerini yerine getirmek zorunda, aksi takdirde sonuçlarına katlanacktır. Bu saldırılara karşılık vermeye devam edeceğiz ve bunlara imkan sağlayanları sorumlu tutacağız" ifadelerini kullandı.

İsrail ordusu, akşam saatlerinde "Gazze Şeridi'nden İsrail'in güneyine atılan bir roketin boş bir alana düştüğünü, yaralanma veya can kaybına neden olmadığını" duyurmuştu.

Filistinli direniş gruplarından konuya ilişkin henüz açıklama yapılmadı. İsrail ordusu geçen haftalarda da "roket atıldığı" iddiasıyla Gazze'ye hava saldırıları düzenlemişti.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle