Dünya Gazze'de patlama: 5 çocuk öldü
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Gazze'de patlama: 5 çocuk öldü

Gazze Şeridi'nde Filistin mülteci kampında bu sabah bir ilkokul yakınında meydana gelen patlamanın İsrail tank ateşi olduğu iddia edildi. Ölen çocuk sayısı 5'e yükseldi.

Filistinli askeri yetkili Albay Halid Ebu El Ula, Nezar Hazani Yahudi yerleşim birimine konuşlandırılmış bir tankın yakındaki Han Yunus'a ateş açtığını ve ilkokul yakınındaki çocukların vurulduğunu söyledi.   Bazı kaynaklar da tank ateşinin doğrudan okula isabet ettiğini belirtti.  

Hastane yetkilileri, sabah 07.00 civarında meydana gelen patlamadaen az 5 erkek çocuğun öldüğünü açıkladı.  İsrail ordusu konuya ilişkin henüz bir açıklama yapmadı, ancak olayın soruşturulduğu belirtildi.

TOP MERMİSİ İDDİASI

Amerikan ''Associated Press'' ajansı, Filistinli güvenlik komutanı Albay Halid Ebu El Ula'nın mülteci kampında bir ilkokul yakınlarına İsrail tank atışının olduğu açıklamasını daha sonra geri çektiğini ve ölen çocuk sayısının 5 değil 4 olduğunu bildirdi.

Ebu El Ula, 7-14 yaş arasındaki çocukların, İsrail'e ait bir top mermisi bularak oynadığı sırada merminin patladığını açıkladı.  Patlamada, aynı aileden olduğu belirtilen 4 çocuğun öldüğü, 1 çocuğun da yaralandığı kaydedildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle