GeriDünya Gay kovboyları duydum ama konuşmak istemiyorum
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Gay kovboyları duydum ama konuşmak istemiyorum

Teksaslı sert kovboy imajıyla tanınan ABD Başkanı George W. Bush, iki gay kovboyun acıklı aşk öyküsünü anlatan "Brokeback Mountain" adlı filmi işittiğini söyledi. Başkan Bush, 9 bin kişinin önünde konuştuğu Kansas Eyalet Üniversitesi’nde soruları cevaplarken, "Brokeback Mountain filmini çok seveceksiniz, görmelisiniz" şeklinde hiç beklemediği müstehzi ve yorumlu bir soruyla karşılaştı.

Şaşıran Bush, önce "anlıyorum" dedi. Salondan gülüşmeler yükselirken, Bush, "Çiftçilik hakkında konuşabilirim. İşittim ama filmi görmedim" diye cevap verdi. Bu cevap, salondaki kahkahaları daha da artırdı.

Dört ayrı Altın Küre ödülü alan Brokeback Mountain adlı film Oscarlar’ın da ağır topu olarak gösteriliyor. Filmde, yıllarca süren bir aşk ilişkisini toplumdan, yakınlarından gizlemek zorunda kalan iki gay kovboyun hikayesi anlatılıyor.

Başkan Bush ise, eşcinsel evliliğin yasaklanması için Anayasa’da değişiklik yapılmasını istiyor. Başkan Bush, son seçimlerde, gay evliliği kilit konulardan biri haline getirerek çok sayıda "gay karşıtı" seçmeni sandık başına çekmeyi başarmıştı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle