Dünya Haberleri

DÜNYA

  Fransız güzeller o başbakanı tanımadı

  Yorgo KIRBAKİ / ATİNA
  01.12.2017 - 16:10 | Son Güncelleme:

  Fransa’da düzenlenen güzellik yarışmasında adaylara Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras soruldu. Güzellerin yüz ifadelerinden Çipras’ı pek tanımadıkları anlaşıldı.

  Fransız güzeller o başbakanı tanımadıYunanistan Başbakanı Aleksis  Çipras, bu yılki Fransa Güzellik Yarışması’nın sonucunu etkileyecek. Fransa’nın en güzel kızının seçileceği “Miss France” yarışmasına, bu yıl 30 aday katılıyor. Adaylar, final öncesi ABD’nin California eyaletinde kampa alındı. Yarışmanın organizatörleri çıtayı hayli yükseltip, adaylara genel kültür soruları içeren  test sınavı da yaptılar.

  34 SORULU TEST

  Güzeller, 34 yazılı soruyu içeren testte hayli zorlandı. Sıınavın 18. sorusu “2015 seçimlerini kazanan Aleksis Çipras, hangi ülkenin başbakanıdır” şeklindeydi. Adaylardan Yunanistan, İspanya, İtalya ve Portekiz tercihlerinden birini işaretlemeleri istendi. Bu soruya kaç adayın doğru cevap verdiği açıklanmadı. Ancak, sorunun  organizatörler tarafından sözlü olarak okunduğunda, güzellerin  yüz ifadelerinden Çipras’ı pek de bilmedikleri görüldü.

  Fransız güzeller o başbakanı tanımadı

  'NASIL TANIMAZSINIZ?'

  Fransız güzellere sorulan Çipras sorusu, Yunan medyasına konu oldu. “Yıllarca Yunanistan-Fransa İttifakı sloganını söylüyoruz ama Fransız kızlar Başbakanımızı bile tanımıyorlar”, “Ey Fransız güzeller, bizim başbakanı nasıl tanımazsınız?” şeklinde mizahi yorumlar yapıldı.    

  Fransız güzeller o başbakanı tanımadı

  Soru karşısında sıkıntı yaşayan yarışmacılar...

  Fransız güzeller o başbakanı tanımadı

  Fransız güzeller o başbakanı tanımadı
  Aleksis Çipras


   

  Anlatanadam Aile Arasında filminin oyuncuları ile röportaj yaptı!

  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı