GeriDünya Fransız gezi yazarı Fethiye’yi tanıtacak
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Fransız gezi yazarı Fethiye’yi tanıtacak

Fransız gezi yazarı Fethiye’yi tanıtacak

Muğla’nın Fethiye İlçesi’ne giden Fransız magazin ve gezi yazarı Christian Bex’e ilçenin tarihi ve doğal güzellikleri tanıtıldı. Bex’in gezi notlarının ise Fethiye ve Türkiye’nin tanıtımına katkı sunması bekleniyor.

DENİZ Ticaret Odası (DTO) Fethiye Şubesi’nin davetlisi olarak Fethiye’ye giden Christian Bex (70) ve kızı Camilla Devars Bex (21), guletle mavi tura çıkarıldı. Fethiye koylarını gezen Bex’in gezi notlarının ilçenin tanıtımına katkı sunması beklenirken, ziyaret edilen koylar Camilla Devars Bex tarafından fotoğraflandı. Fransız yazarın bir haftalık gezi kapsamında ilçedeki ören yerlerini de gezerek notlar alacağı kaydedildi.
DTO Fethiye Şube Müdürü Bülent Telli, geçen yıl Aralık ayında Paris Denizcilik Fuarı’na katıldıklarını belirterek, fuarda görüştükleri 7 gazeteciyi Türkiye’ye davet ettiklerini söyledi. Gelecek gazetecilerden 4’ünü Fethiye’de ağırlayacaklarını kaydeden Telli, “Daha önce bir gazeteci ağırlamıştık. Şimdi de Bex’i ağırlıyoruz. Amacımız Türkiye’nin cennet köşelerini Fransızlara tanıtmak” dedi.

BÖLGE ÇOK GELİŞMİŞ VE SAHİLLER BAKİR

Türkiye’ye daha önce de geldiğini, ancak bu turla Muğla sahillerini daha yakından tanıma fırsatı bulduğunu anlatan Christian Bex ise bölgenin eşsiz tarih mirası ve doğasıyla dikkat çektiğini söyledi. Fethiye sahillerinin çok büyük bir turizm potansiyeline sahip olduğunu belirten Bex, “Bölge geçmiş yıllara göre kendini çok geliştirmiş. Çok güzel restoran, kafe ve barlar hizmete girmiş. Fethiye sahilleri bu gelişmeye rağmen bakir kalmış ve doğal güzelliğini koruyor. Büyük bir tarih mirasını barındıran bölge turizm açısından çok değerli” diye konuştu.

Fransız gezi yazarı Fethiye’yi tanıtacak

FRANSIZLAR BURADA TATİL YAPABİLİR

Fransız turistlerin geçmiş yıllardan gelen bir alışkanlık olarak tatil için genellikle İspanya’yı seçtiğini belirten Bex, “Birçok Fransız İspanya sahillerinde ev aldı. Tatillerini de genellikle buralarda geçiriyor. Ancak bu bölgenin İspanya’dan daha güzel olduğunu belirtmem gerek. Fransızların tatillerini burada geçirmemesi için hiçbir sebep yok. İlerleyen dönemlerde Muğla sahillerinin çok daha fazla Fransız turisti ağırlayacağını düşünüyorum” diye konuştu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle