Dünya Fransa’nın 66 kentinde turuncu alarm verildi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Fransa’nın 66 kentinde turuncu alarm verildi

Fransa’nın 66 kentinde turuncu alarm verildi

Fransa’nın üçte ikisinde aşırı sıcaklıklar nedeniyle turuncu alarm verildi. Fransa Meteoroloji Enstitüsü, toplam 95 ili bulunan Fransa’nın, Paris’in de içinde olduğu 66 ilinde dört kademeli alarm seviyesinin en üstünün bir altındaki turuncu alarm düzeyinin geçerli olduğunu bildirdi.

BAZI yerlerde 38 dereceyi bulan sıcaklıkların perşembe gününe kadar sürerek bazı illerde 40 dereceye kadar çıkması bekleniyor.Paris'te ise hava sıcaklığı 35 derece olarak ölçüldü. Fransa’nın özellikle batı ve güney bölgelerini etkileyen sıcaklıklar nedeniyle hükümet, kreşlerde ve okullarda çocukların korunması için bazı önlemler alınmasını istemişti. Yaşlı nüfusun fazla olduğu Fransa’da sıcaklıklar nedeniyle yaşlı ölümlerine sıklıkla rastlanıyor.

ALMANYA’DA EN SICAK GÜN

Almanya da yılın en sıcak gününü yaşadı. Hava sıcaklığı bazı bölgelerde 35.8 dereceye kadar çıktı. Alman Meteoroloji Kurulu (DWD), güneşin ülkeyi 17 saat 19 dakika aydınlattığını duyurdu. Hava sıcaklığının önümüzdeki günlerde de yükselmeye devam edeceğini belirten meteoroloji uzmanları, haziran ayında Almanya’da sıcaklıkların 37 dereceyi bulacağını tahmin ettiklerini ifade etti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle