GeriDünya Fransa: Türkiye'nin AB üyeliğine karşıyız
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Fransa: Türkiye'nin AB üyeliğine karşıyız

Fransa Dışişleri Bakanı Michel Barnier, Türkiye'nin Avrupa Birliği üyeliğine karşı çıktı. Barnier, "Türkiye koşullara uymuyor, her ne kadar bunu yapmaya hazırlanıyorsa da" dedi.

Barnier, parlamentoda yaptığı konuşmada, Türkiye'nin AB'ye girmek için gerekli koşulları yerine getirmediğini öne sürdü.

Fransa Dışişleri Bakanı, ''Türkiye koşullara uymuyor, her ne kadar bunu yapmaya hazırlanıyorsa da'' diye konuştu.

Barnier, parlamentoda, Türkiye'nin AB üyeliğine şiddetle karşı çıkan milletvekili Philippe de Villiers'nin sorusunu yanıtlarken,  Türkiye'nin AB'ye girmek için gerekli koşulları yerine getirmediğini öne sürdü.

Fransa Dışişleri Bakanı, ''Türkiye koşullara uymuyor, her ne kadar bunu yapmaya hazırlanıyorsa da'' diye konuştu.

Barnier, meclis genel kurulunun öğleden sonraki açılışında yaptığı konuşmada, AB'nin Türkiye ile tam üyelik müzakerelerine başlamasının AB Komisyonu raporuna bağlı olduğunu bildirmişti.

Fransa Dışişleri Bakanı, ''müzakerelerin başlaması konusunda AB Komisyonu raporunu bekleyeceklerini'' belirterek, ''müzakerelerin başlayıp başlamayacağını veya ne zaman başlayacağını bize komisyon raporu söyleyecek'' demişti.

Dominique de Villepin'in yerine geçen hafta Dışişleri Bakanlığı görevine getirilen Barnier, daha önce AB Komisyonu'nda Fransa'yı temsil ediyordu.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle