Dünya Fotoşoplu sübyancı yakalandı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  7
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Fotoşoplu sübyancı yakalandı

Fotoşoplu sübyancı yakalandı

İnternette yayınlanan çocuk pornosu fotoğraflarında yüzünü fotoşopla tanınmaz hale getiren, ancak uzmanlar tarafından fotoğrafın dijital olarak eski haline getirilmesiyle kimliği belirlenen Kanadalı öğretmen, Kore’den kaçtığı Tayland’da yakalandı. Sübyancı Christopher Paul Neil için dünya polisi alarma geçimişti.

KAMBOÇYA ve Vietnam’da bazıları 6 yaşından küçük 10’dan fazla çocuğa tecavüz etmekle suçlanan 32 yaşındaki Kanadalı öğretmen Christopher Paul Neil, kendisini arayan Taylandlı bir arkadaşının cep telefonu sinyalini izleyen Tayland polisi tarafından yaklandı. Polis, tutukladıktan sonra Neil’i Bangkok’a götürdü ve bir basın toplantısı yaptı.

Ülkenin kuzeydoğusundaki Nakhon Ratchasima eyaletinde buldukları Neil’i tutuklayan 5 kişilik özel polis ekibinin lideri Paisal Luesomboon, "Bizim geleceğimizi bildiğini sanıyorum. Çünkü hakkında tutuklama emri çıkarıldığını ve fotoğrafının her yere dağıtıldığını biliyordu" dedi. Yüzünü mavi bir gömlekle kapatan elleri kelepçeli Neil, basın toplantısına katılan gazeteci ordusuna hiçbir açıklama yapmadı. Polis, başındaki gömleği açtığı halde gözlerini güneş gözlüğüyle gizlemeyi başaran Neil, sessiz kalmayı tercih etti.

Neil’in tecavüzüne uğradıklarını söyleyen Taylandlı birkaç erkek çocuk şikayetçi oldu. Neil’i yakalayacağından hiç kuşkusu olmadığını belirten polis yetkilileri, sübyancının daha önce temas kurduğunu bildikleri 25 yaşındaki Taylandlı bir travestinin telefonunu takip etti. Travestiyi kuzeydoğudaki Chaiyaphum eyaletinde buldular. Neil’in yerini bildiğini itiraf eden travesti, dün sabah polisi komşu Nakhon Ratchasima eyaletinde Neil’in saklandığı kiralık eve götürdü. Neil, aradıkları kişinin kendisi olduğunu itiraf etti.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle