Dünya Haberleri

DÜNYA

  Film gibi saldırı

  Hürriyet Haber
  21.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Londra'da İngiliz İstihbaratı MI6'ya düzenlenen roketatarlı saldırının James Bond serilerinin son filmi olan "Bir Dünya asla yetmez"den esinlenildiği ortaya çıktı.

  Saldırı sonrası geniş çaplı araştırma yapan ve olayı her yönüyle değerlendiren Scotland Yard 'Bir dünya yetmez' adlı son James Bond filminde de teröristlerin MI6'ya saldırması sahnesinin yer aldığına dikkati çektiler. Uzmanlar saldırıyı gerçekleştiren kişi yada kişilerin profilini belirlerken bu filmden etkilenmiş bir yapı olabileceğine dikkati çektiler.

  İrlanda işi

  Konu ile ilgili soruşturmayı üstlenen Scotland Yard Anti Terör uzmanı Alan Fry ise saldırırının İrlandalı ayrılıkçı grupların işi olabileceğini açıkladı.

  Fry ayrıca eylemin muhtemelen geçtiğimiz yıl IRA'dan ayrılan 'real IRA' örgütünün düzenlemiş olabileceğinin altını çizdi. Fry sabah saatlerinde gerçekleşen saldırı sonrasında ölen yada yaralanan olmadığını doğrularken binada üçalışmaların aksamadığını açıkladı.

  Bu arada MI6'nın bu yılın başından beri İrlandalı ayrılıkçı gruplar tarafından düzenlenmesi muhtemel saldırılara karşı tetikte olması yönünde uyarıldığı açıklandı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı