GeriDünya Fillon’dan sonra yasak geldi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Fillon’dan sonra yasak geldi

Fillon’dan sonra yasak geldi

Fransa’da cumhurbaşkanlığı seçimlerine 2 ay kala, ülkenin önde gelen televizyon kanallarından TF1’de beş favori adayın karşılaştırıldığı canlı yayınına Fillon’un ‘kopya çekme’ olayı damga vurdu.

PROGRAM boyunca adayların birbirlerine kelime oyunlarıyla sataşması eğlenceli görüntülere sahne oldu. Fakat geceye, damga vuran olay Nicolas Sarkozy döneminde başbakanlık yapan Cumhuriyetçiler Partisi (LR) adayı François Fillon’un cep telefonuyla kopya çekmesi oldu. Fillon’un telefonunu masanın üzerinde tutarak iletişim danışmanı Anne Meaux’dan program boyunca ‘kopya’ çektiği ortaya çıktı. Diğer adaylar program sonrası olay hakkında şikayetlerini dile getirirken, konu sosyal medyada da gündem oldu.

‘TELEFONUNUZ KAPALI DEĞİL Mİ’

Fillon, daha sonra katıldığı başka bir siyasi programda sunucu David Pujadas’ın, “Telefonunuz kapalı değil mi Sayın Fillon” sorusuyla kopya imasına maruz kaldı. Fillon ise, “Programlarda telefon kullanmıyorum” diyerek ‘yeni bir iftira’ olduğunu ifade etti. Kopya çektiğini kesin dille reddeden Fillon’u, program görüntülerinin analizi yalanladı. Televizyon kanalları ise bir sonraki canlı yayında telefon yasağı uygulama kararı aldı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle