GeriDünya Filistin Kabinesi yemin etti
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Filistin Kabinesi yemin etti

Filistin lideri Yaser Arafat'ın önünde bugün yemin eden olağanüstü kabinede, Nebil Şaat Dışişleri Bakanı olacak.

Ahmed Kurey, Batı Şeria'nın Ramallah kentinde Arafat'ın karargahında düzenlenen sade bir törenle başbakan olarak yemin etti. Daha sonra birer birer yemin eden bakanlar, Arafat'la kucaklaştı.

Başbakan Ahmed Kurey, yemin töreninden sonra yaptığı açıklamada, yeni kabinede Selam Fayed'in Maliye Bakanı ve Nasır Yusuf'un da İçişleri Bakanı olacağını söyledi.

Kurey, kabinenin diğer 5 üyesinin, şimdiki başgörüşmeci Saib Erakat, şimdiki Eğitim Bakanı Nebil Ebu Humus, şimdiki yerel olaylardan sorumlu Bakan Cemal Şubaki, Arafat'ın El Fetih hareketindenAbdürrahman Hemad ve Cevad Tibi olacağını belirtti.

Yemin töreninde Yusuf ve Tibi'nin bulunmadığı kaydedildi. Ahmed Kurey'in küçük kabinesini genişleterek, bir ay içinde parlamentonun onayına sunması bekleniyor.

Kurey, dün yaptığı açıklamada, İsrail ile ateşkes için hemen harekete geçeceğini, ancak İsrail'in istediği üzere Filistinli militanlara karşı önlem almayacağını söylemişti.

ARAFAT ŞANS DİLEDİ

Filistin lideri Yaser Arafat, kabine üyelerine şans diledi. Arafat, yaptığı açıklamada, ''İçinde bulunduğumuz şartlar, bir halk ve ulus olarak güçlüklere karşı durmamızı gerektiriyor. Allah yardımcınız olsun'' dedi. Filistin lideri, kabineye şans ve çalışmalarında başarı diledi. 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle