GeriDünya FETÖ'cüye maaş ABD'li sözcüye soruldu...
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

FETÖ'cüye maaş ABD'li sözcüye soruldu...

FETÖ'cüye maaş ABD'li sözcüye soruldu...

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert, eski Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla'nın sanık olarak yargılandığı davada ifade veren eski komiser yardımcısı Hüseyin Korkmaz'ın öne sürdüğü iddialara ilişkin Türkiye'deki bir FBI görevlisinin Türk makamlarınca çağrıldığını doğruladı. Sözcüye ayrıca, New York’taki Hakan Atilla davasında tanık olarak ifade veren eski bir Türk emniyet mensubunun “FBI’ın kendisine 50 bin dolar ödediği, evinin kirasının savcılık tarafından karşılandığı” şeklindeki iddiaları soruldu. Ancak Nauert, bu sorunun Adalet Bakanlığı’na sorulması gerektiğini kaydetti.

Nauert, başkent Washington'da düzenlediği basın toplantısında, bir gazetecinin Bir FBI yetkilisinin bu iddialarla ilgili soruları yanıtlamak üzere Türk polis merkezine çağrıldı. Bununla ilgili herhangi bir fikriniz var mı? sorusunu, "Söylediğiniz dava ve ayrıntılarla ilgili sizi Adalet Bakanlığına yönlendirmek zorunda kalacağım. Davaya karışmıyoruz. Adalet Bakanlığı bununla ilgileniyor. Ancak, Türkiyedeki büyükelçiliğimizde FBI ataşesi olarak çalışan kişinin Türk makamlarınca çağrıldığını doğrulayabilirim" diyerek yanıtladı. 

Türkiye'den kaçarak, edindiği sahte pasaportla yaklaşık 10 ay önce ABDye gelen ve 17 Aralık soruşturmasında elde edilen belgeleri FBI ve savcılık makamına teslim eden eski komiser yardımcısı Hüseyin Korkmaz, FBI'nın kendisine 50 bin, savcılığın da 900 dolar ödediğini söylemiş, "Oturduğum dairenin kirasını da savcılık ödüyor, evi de onlar tuttu" demişti.

50 BİN DOLAR MAAŞ SORUSU

Sözcüye ayrıca, New York’taki Hakan Atilla davasında tanık olarak ifade veren eski bir Türk emniyet mensubunun “FBI’ın kendisine 50 bin dolar ödediği, evinin kirasının savcılık tarafından karşılandığı” şeklindeki iddiaları soruldu. Ancak Nauert, bu sorunun Adalet Bakanlığı’na sorulması gerektiğini kaydetti.

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Son 24 saatte ne oldu? (13.12.2017-2)İşte 'Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar..

Yorumları Göster
Yorumları Gizle