Dünya Haberleri

  Fethülislam'ın komutanı yakalandı

  A.A.
  01.10.2007 - 11:28 | Son Güncelleme:

  Lübnan'ın kuzeyindeki Filistin mülteci kampı Beddavi'de Fethülislam örgütünün komutanının yakalandığı bildirildi.

  Beddavi'deki Filistinli güvenlik yetkilisi Ebu Ali Faris, Fethülislam'ın tek komutanı Nasır İsmail'in Nehr el Bared mülteci kampı yakınlarındaki Beddavi'de Filistinli güvenlik güçleri tarafından yakalandığını belirtti.

  Güvenlik güçlerinin İsmail'in yakınlarından birinin evinde arama yaptığını ve aramada bir kişiyle tavan arasına gizlenen İsmail'in bulunduğunu söyleyen Faris, Fethülislam komutanının Kızılay'a ait bir ambulansla kamp dışına çıkarıldığını ve istihbarat yetkililerine teslim edildiğini kaydetti.

  Nasır İsmail'in eşinin Beddavi'de bulunduğu belirtilirken, ordunun bölgede arama operasyonlarına devam ettiği ifade edildi.

  2 Eylül'de ordunun kontrolünü ele geçirdiği Filistin mülteci kampı Nehr el Bared'de Fethülislam örgütünün lideri Şakir El Absi'ye ait olduğu sanılan cesetteki inceleme, cesedin Absi'ye ait olmadığını ortaya koymuştu. Fethülislam liderinin kamptan kaçmış olduğunun sanılıyor.

  Lübnan ordusu ile Fethülislam militanları arasında 20 Mayıs'ta başlayan ve 106 gün sonra sona erdirilen şiddetli çatışmalarda 168'i asker yaklaşık 400 kişinin öldüğü bildirilmişti.
  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı