GeriDünya Felluce'de ateşkese 48 saat uzatma
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Felluce'de ateşkese 48 saat uzatma

Irak'ın Felluce kentinde ateşkesin 48 saat daha uzatıldığı bildirildi. Uzatmaya rağmen kentte sünni milisler ile ABD askerleri arasında çıkan çatışmada 5 Iraklı hayatını kaybetti.

Iraklı arabulucu Fuad Ravi, Amerikan Deniz Piyadelerinin kuşatması altında bulunan kentteki ateşkesin, 2 hastanenin yeniden hizmete açılışına olanak vermek amacıyla uzatıldığını belirtti.

Ravi, ''Ateşkes, iki tarafın da onayıyla bugün yerel saatle 09.00 itibariyle 48 saat daha uzatıldı. Amaç, Deniz Piyadelerinin uyguladığı kuşatma yüzünden kapalı olan, biri Ürdün sahra hastanesi olmak üzere kentteki 2 hastanenin yeniden açılışına olanak sağlamak'' dedi.  

ÇATIŞMA: 5 ÖLÜ, 3 YARALI

Irak'ın Felluce kentinde ateşkese rağmen çatışmalar sürüyor. Hastane kaynakları, ateşkesin 48 saat daha uzatıldığının açıklanmasına rağmen, kenti kuşatma altında tutan Amerikan Deniz Piyadelerinin gece boyunca süren bombardımanlarında 5 kişinin öldüğünü, 3 kişinin de bu sabah yaralı halde hastaneye getirildiğini kaydetti. Aynı kaynaklar, dün çıkan çatışmalarda 9 Iraklının öldüğünü, 38 kişinin yaralandığını belirtmişti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle