Dünya Haberleri

DÜNYA

  FBI eski ajanının iddiası: Suudi Prens çatışmada öldürüldü

  DHA
  06.11.2017 - 21:30 | Son Güncelleme:

  Suudi Arabistan’da tutuklama dalgaları devam ederken, Eski Kral Fahd’ın oğlu Prens Abdülaziz bin Fahd’ın, kendisini tutuklamaya gelen güvenlik güçleri ile korumaları arasında çıkan çatışma sırasında öldürüldüğü ileri sürüldü. Fahd, 2005 yılında 82 yaşındayken yaşamını yitiren Kral Fahd'ın en sevdiği oğlu olarak biliniyor. 

  ABD’de yaşayan yazar ve eski FBI Ajanı Ali H. Soufan’ın Twitter adresinden duyurduğu habere göre, 44 yaşındaki Prens Abdülaziz bin Fahd, kendisini tutuklamak üzere gelen güvenlik güçleri ile korumaları arasında çıkan çatışmada öldürüldü.

  Halen Suudi Arabistan’da bulunan ve önceki gün ölüm tehlikesi ile karşı karşıya olduğunu ileri sürerek Lübnan Başbakanlığından istifa eden Saad Hariri’nin de Saudi Oger şirketinde ortağı olduğu bilinen Prens Abdülaziz bin Fahd’ın tam olarak nasıl öldüğü bilinmiyor.

  Bazı yerel haberlerde, kalp krizinden öldüğü yolunda da haberler bulunan Prensin ailesinin Riyad’ta yas tuttuğu belirtiliyor.

  KRAL FAHD'IN EN SEVDİĞİ OĞLUYDU

  Prens Abdulaziz bin Fahd, 2005 yılında 82 yaşındayken yaşamını yitiren Kral Fahd'ın en sevdiği oğlu olarak biliniyor. 

  Kral Fahd ülkesine 25 yıl liderlik yapmıştı. Prens Fahd'ın emlak yatırımları yaptığı ve ABD'de 5.8 milyar dolarlık mülkü olduğu biliniyor. 

  Prenslerin tutulduğu otelden ilk görüntü mü Yer yatakları, silahlı güvenlik...Prenslerin tutulduğu otelden ilk görüntü mü? Yer yatakları, silahlı güvenlik...

   

  SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

  Etiketler: FBI , suudi prens , çatışma
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı